Komentarze

Michał Szybalski z Comarch podsumowuje rok 2015

Michał Szybalski z Comarch  jednoznacznie stawia biometrię jako temat wyznaczający kierunek rozwoju rynku w mijających 12 miesiącach. Docenia organizatorów Telemarketera Roku jako wydarzenie, o którym warto mówić. Niestety mimo panującej od kilku lat “mody” wciąż nie potrafimy realnie wpiąć mediów społecznościowych w klasyczne procesy komunikacji contact center. Rok 2016 według Michała ponownie będzie stał pod znakiem biometrii.

Trend roku 2015

Biometria, biometria i jeszcze raz biometria. Coraz większe zainteresowanie rynku, coraz więksi gracze zaczynają się tym się interesować. Myślę, że ze względu na bardzo wysokie i bardzo realne oszczędności będzie to jeden z najważniejszych trendów w najbliższym czasie.

Wydarzenie roku 2015

Gratulację dla organizatorów konkursu “Telemarketer Roku 2015”. Widziałem ile pracy zostało włożone zarówno z ich strony, jak i ze strony uczestników. Mam nadzieję, że w przyszłym roku impreza będzie miała jeszcze większy rozmach.

Sukces roku 2015

Tu nieco prywaty. Na razie nie możemy jeszcze zdradzać zbyt wiele szczegółów, ale powiem tylko, że Comarch kończy bardzo ciekawe wdrożenie zawierającej szereg rozwiązań technicznych do tej pory nie zintegrowanych ze sobą, i wdrażanych na naszym rynku na małą skalę. Jednym z kluczowych elementów jest tam Session Boarder Controller – bardzo wyrafinowany firewall do zarządzania ruchem głosowym. Więcej szczegółów będziemy mogli podać w najbliższym czasie.

Porażka roku 2015

Słaby rozwój mediów społecznościowych. Oczywiście same social media rozwijają się dość dobrze, natomiast poniżej oczekiwań wypada ich integracja z “tradycyjnym” Contact Center, czyli np. możliwość wspólnego raportowania, czy planowania działań. Prócz tego dostrzegam pewien marazm na rynku – nastąpiło nasycenie, i widać, że inwestycje nie są już tak dynamiczne, jak wcześniej.

Prognoza na rok 2016

Tak jak wspomniałem wcześniej – na pewno biometria będzie teraz bardzo gorącym tematem. Na rynku pojawiło się kilku nowych graczy, a samo rozwiązania wydaje się dojrzałe w sensie technologicznym. W sensie prawnym pozostaje cięgle trochę niejasności, natomiast zakładam że jest to kwestia odpowiedniej interpretacji przepisów. No i mam nadzieję że pojawią się nowe, ciekawe projekty.


Michał Szybalski

Bussines Solutions Manager, w firmie Comarch SA

Zajmujące się zagadnieniami Contact Center. Absolwent Wydziału EAiE na Akademii Górniczo- Hutniczej. Od początku swojej drogi zawodowej
związany z rynkiem rozwiązań telekomunikacyjnymi. Początkowo w TV Wisła (grupa kapitałowa ITI), później w Kapsch, i Unima2000. W Comarch SA odpowiada za nowatorskie rozwiązanie Comarch Contact Center (wdrożone m.in. w InvestBank, czy w Alior Banku), oraz za kwestie integracji rozwiązań z portfolio Comarch SA z rozwiązaniami wiodących dostawców infrastruktury IT (Avaya, Aspect, Cisco).

Polskie Forum Call Center

Polskie Forum Call Center

Polskie Forum Call Center jest akceleratorem rozwoju branży Contact Center. Dostarczamy wiedzę, promujemy najlepsze praktyki, budujemy platformę porozumienia rynkowego, motywujemy do współdziałania. Prowadzimy kluczowe dla rynku projekty rozwojowe. Organizujemy dialog pomiędzy firmami, wspieramy komunikację branży z instytucjami administracji rządowej oraz organizacji pozarządowych w Polsce i na Świecie.

Dodaj swój komentarz

Click here to post a comment

/* ]]> */