Patronite

Zapraszam do współdziałania, do wspólnego siedzenia przy stole do tego, żebyście Państwo zostali patronami, mecenasami tego co i jak robię.

Patron to opiekun, protektor, osoba lub instytucja roztaczająca opiekę – tak definiuje to Wikipedia. Minęło sporo czasu zanim zatrzymałem się i zastanowiłem się nad tym co ja właściwie robię w Klientomanii.  Jestem twórcą i przetwórcą … przetwarzam swoją wiedzę i myśli w pewną formę,  która w jakiś sposób cieszy czyjeś ucho czy oko. A jeżeli nie cieszy to po prostu się przydaje.

Chciałbym zatem z Państwem wejść w bliższą relację i zbudować wieżę. Przyszła mi do głowy wieża jako metafora tego naszego współdziałania i jego celu. Mam wizję, pomysł, mam zbudowany przez 5 lat fundament. Naprawdę solidny, szeroki. Stoi na nim obecnie kilka tysięcy osób. Mam w głowie i sercu ogromną otwartość i ciekawość. I teraz chcemy zbudować coś więcej, ale nie budynek tylko wieżę. Wieża jest wąska, w każdym bądź razie węższa niż budynek i jego fundamenty. Do budowy tej wieży potrzebuję materiałów – cegieł, zaprawy. Potrzebuję spojrzenia z boku czy przypadkiem już na starcie nie budujemy kolejnej krzywej wieży. A jak już powstanie, żeby się nie przechyliła niebezpiecznie.

Proponuję następujący podział ról. Ja z Arkiem i Filipem tworzymy klientomanię, tworzymy jej więcej, mam nadzieję jeszcze lepiej. Będziemy budowniczymi – trzymając się narracji budowlanej. Państwo natomiast wspierają nas w tym dziele na tyle na ile mogą, na ile chcą. Klientomania zawsze była, jest i będzie dostępna za darmo. Choć mam bardzo bujną wyobraźnie, jakoś nie wyobrażam sobie, aby to się zmieniło. Co państwo na taki układ ? Czy jest fair?

Jak zostać patronem?

Możesz już teraz wesprzeć Klientomanię – wystarczy kilka prostych kroków…

Jeśli masz już założone konto, to zapewne wiesz co robić – wybierz na moim profilu patronite.pl/klientomania próg wsparcia, który uważasz za najbardziej odpowiedni.

Jeżeli debiutujesz jako patron pozwól, że Cię poprowadzę przez proces.

KROK 1: rejestracja w Patronite

Po pierwsze, musisz zarejestrować się jako Patron na Patronite.pl. Konto można założyć na dwa sposoby – rejestrując się za pomocą maila (ten sposób nie różni się niczym od np. tworzenia konta na forum) lub wykorzystując istniejące konto Facebook.

na stronie głównej kliknij ikonę ekranu logowania/rejestracji:

Zobaczysz następujące okno. Ponieważ jeszcze nie jesteś niczyim patronem musisz zarejestrować się na platformie.

Po drugie – wybierz sposób rejestracji. Wybierając zakładanie konta za pomocą adresu mailowego, będziesz musiał/a wypełnić podstawowe informacje o sobie.

Możesz również spersonalizować swój profil, choćby przez dodanie krótkiego opisu czy avatara. (zalecany rozmiar grafiki to 500x500px)

WAŻNE: po założeniu konta, otrzymasz e-mail potwierdzający aktywację konta. Odbierz go i kliknij w podane łącze!

KROK 2: Logowanie

Posiadając aktywne konto, możesz się zalogować. W tym celu wykorzystaj właściwe pola (wybierając logowanie za pomocą Facebooka lub maila)

KROK 3: Pora na wsparcie

Gratulacje! Możesz przejść teraz do sedna sprawy, czyli wzięcia Klientomanii pod swoje finansowe skrzydła. Wejdź na stronę mojego profilu. Znajdziesz go pod adresem patronite.pl/klientomania

Po prawej stronie profilu Autora znajduje się sekcja progów wsparcia. Tam opisane są dokładnie kwoty, którymi możesz mnie wesprzeć, jak i nagrody, które otrzymasz za swoją hojność. By wybrać dany próg, wystarczy go kliknąć! (podświetli się on na niebiesko, pojawi się również informacja „Zostań patronem”)

 

KROK 4: Wybór metody płatności

Zostaniesz przekierowany/a na stronę, gdzie możesz wybrać metody płatności i ostatecznie potwierdzić swój wybór.

Możesz skorzystać z trzech  metod płatności 

  • Płatność kartą (iMoje)
  • Przelew bankowy (tPay)
  • PayPal

Płatność za pomocą karty

Płatność kartą jest szybka i wygodna  gdy dodasz kartę do swojego profilu, będziesz mógł łatwo opłacić subskrypcję dla innego Autora lub podwyższyć kwotę aktywnej subskrypcji.

Jak opłacić subskrypcję za pomocą iMoje?

Kanał płatności iMoje umożliwia Patronom cykliczne wsparcie z wykorzystaniem kart płatniczych i kredytowych. Nie musisz przejmować się prowizją za skorzystanie z tej formy płatności. Biorę to na siebie.

iMoje (obsługiwane przez bank ING) pozwala Patronom płacić za pomocą dowolnej karty kredytowej lub płatniczej, wydanej przez Visa lub Mastercard. Patron będzie automatycznie, co miesiąc obciążany kwotą wybranego progu.

WAŻNE! Na początku należy dokonać opłatę weryfikacyjną (10gr), która zostanie automatycznie zwrócona na konto Patrona.

Następny krok to opłata wybranego progu wsparcia. Należy nacisnąć przycisk „wróć do sklepu”.

Szybkie płatności Tpay

Dzięki Tpay, za pomocą zwykłego przelewu (z dowolnego polskiego banku) możesz z góry wykupić subskrypcję na 3 lub więcej miesięcy. Dzięki tej metodzie, płacisz raz – a nagrody, przewidziane np. za trzy miesiące wsparcia, możesz otrzymać od razu!

Po kliknięciu „kontynuuj”, zostaniesz przeniesiony/a do kolejnego kroku, gdzie możesz wybrać okres, jaki chcesz objąć swoja subskrypcją oraz swój bank (jeśli zdecydujesz się na wsparcie na 3 miesiące, wybierając próg 20 zł – kwota przelewu wyniesie 60 zł).

Po kliknięciu „Przejdź do płatności” zostaniesz przekierowany/a na stronę Twojego banku – tam musisz zalogować się na konto i dokończyć płatność.

PayPal

PayPal umożliwia zautomatyzowanie wpłat – wystarczy, że ustawisz zlecenie, a co miesiąc dana kwota trafi do Twoich ulubionych Autorów! Ta metoda wymaga posiadania konta w serwisie PayPal (możesz je założyć w mniej niż 5 minut). Ważne – posiadanie środków na koncie PayPal nie wystarczy do ustanowienia stałej płatności; konieczne jest powiązania konta PayPal z kartą płatniczą. To ograniczenie, wynikające ze sposobu funkcjonowania PayPala – by realizować automatyczne, comiesięczne płatności, operator wymaga powiązania z kartą.

Uwaga! Płatność PayPal nie jest dostępna z terenu Niemiec (PayPal obsługuje jednak wszystkie pozostałe kraje)

Po kliknięciu zostaniesz przekierowany/a do strony PayPala, która umożliwia zalogowanie się na istniejące konto lub zarejestrowanie nowego:

I już!

Jeśli wszystkie etapy zostaną zakończone pomyślnie, otrzymasz maila z potwierdzeniem – i wkrótce pojawisz się na stronie jako Patron KLIENTOMANII!

Dziękuję.