Praca i zabawa

31 December, 2020
Udostępnij

Zadbaj aby Twoi pracownicy dobrze się bawili wykonując swoją pracę. Stwórz warunki, dla których będą chętnie przychodzić do Twojej firmy, będą dobrze się tam czuć i mieli poczucie, że mają wpływ na rzeczywistość. Odpowiadaj na potrzeby swoich pracowników – zaangażuj ich w działania, które zbudują społeczność i kulturę Twojej firmy.

Przyjmuje się, że większość pracowników zajmujących się tzw. zdalną obsługą klienta to osoby przypisane socjologicznie do tak zwanego „pokolenia Y”. Cechuje ich odmienny od wcześniejszych pokoleń system wartości i podejście do pracy. Szukają oni w niej czegoś więcej niż tylko możliwości zarabiania pieniędzy wykonując określone zadania i spełniając narzucone obowiązki. Równie ważna jak satysfakcjonujące wynagrodzenie jest dla nich atmosfera panująca w miejscu gdzie spędzają sporą część swojego dnia. Miejsce pracy musi być dla nich ciekawe, pełne wyzwań, atrakcyjne wizualnie. Do głosu coraz bardziej dochodzi podejście pracy przez zabawę.

Zadbaj aby w Twojej firmie, dziale, zespole było ciekawie. Zwalczaj nudę, monotonię. Uczyń z pracy fantastyczną zabawę i/lub angażujące wyzwanie. Zwiększysz w ten sposób satysfakcję swoich pracowników z wykonywanej pracy, ich zaangażowanie, zmniejszysz fluktuację i znikną problemy z rekrutacją.

Baw się dobrze w pracy

  • Celebruj urodziny, rocznice i inne ważne wydarzenia w życiu zespołu jak i jego członków (urodziny, rocznice zatrudnienia, działalności)
  • Stwórz własne rytuały będące okazją do odskoczni od codziennych obowiązków a jednocześnie budujące unikalną kulturę zespołu (świętowanie sukcesów, wdrażanie nowych pracowników, awanse)
  • Pamiętaj o świętach i „dniach …” – zorganizuj wokół nich działania (Walentynki, Dzień Kobiet, Chłopaka, sprzątania Świata)
  • Wykorzystuj wydarzenia, które angażują cały świat – stwórz własną historię wokół nich (własna strefa kibica, rozgrywki, zbiórka charytatywna itd)
  • Zadbaj o wygląd miejsca pracy – „oddaj pędzel” w ręce swoich pracowników

Pamiętaj o tym, że zabawa to element kultury firmy. Ta powinna być naturalna i wynikać z potrzeby budowania czegoś wartościowego. Praca i zabawa muszą się uzupełniać i wzajemnie wspierać. Dzięki zabawie pracownik powinien dobrze się czuć w miejscu pracy i efektywniej wykonywać swoje zadania.

Komentarze

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej materiałów w tej kategorii

Polityka prywatności i plików cookies