Stwórz drużynę
Zaryzykuję tezę, że w Twojej organizacji jest wiele osób, które uprawiają jakąś popularną dyscyplinę sportu. Nie zawodowo i profesjonalnie, ale dla siebie – rekreacyjnie, może czasami dla rywalizacji ze znajomymi. Wykorzystaj to wyjątkowe hobby i połącz siły i pasję tych osób. Utwórz drużynę biegową, kolarską, pływacką, żeglarską czy inną – taką która wchłonie kolejne osoby.
Sport to idealny „odstresowywacz”, antydepresant, integrator. Podczas jego uprawiania (aktywności fizycznej) uwalniane są endorfiny – nazywane hormonami szczęścia. Wzmożony wysiłek istotnie rozwija układ oddechowy i odpornościowy. Wysportowany / aktywny pracownik dużo ze zdecydowanie większą łatwością wykonuje swoje zadania, przyswaja nową wiedzę. Jego głos jest „głębszy”, bardziej wyraźny i pewny. Jeżeli więc chcesz mieć szczęśliwych pracowników zachęć ich do rekreacyjnego uprawiania sportu.
Sport to nie tylko zmagania zawodowców na wielkich arenach. Spójrz na niego jako na aktywność fizyczną dostępna dla każdego. Nie wymagającą specjalistycznego drogiego sprzętu i sztabu trenerów. Postaw na aktywności w zasięgu ręki – dojazdy do pracy na rowerze, zamiast komunikacją miejską (może być również biegiem, na deskorolce czy hulajnodze). Dostrzeż rekreacyjne bieganie popołudniami lub wieczorami – nawet te po 2-3 km.
Skoncentruj swoich pracowników wokół idei rekreacji i rywalizacji – zdrowej (dosłownie i w przenośni) rywalizacji. Stwórz drużyny łącząc osoby o podobnych zainteresowaniach w tym obszarze. Startujcie w zawodach jako grupa budując silną identyfikację z marką i właśnie ideą. Stańcie do rywalizacji – między sobą, z samymi sobą czy z innymi firmami, miastami… możliwości jest wiele.
Wykorzystaj ogólnodostępne aplikacje mobilne ( Runkeeper, Runtastic, Strava) do organizowania grupy i wzajemnego motywowania się. Stwórzcie swoje logo, koszulki, gadżety, które będą Was identyfikowały na tle innych firm i jednocześnie spajały wewnętrznie.
Ułatw swoim pracownikom bycie aktywnym – zapewnij miejsce na przechowywanie rowerów, prysznice i szatnie do przebrania się po intensywnym marszu czy biegu do pracy, jeździe na rowerze.
Komentarze