customer service & experienceszkolenia i warsztaty

Uczymy wysyłać klientów w dalszą podróż. Managerów projektowania i zarządzania procesami, a specjalistów działania.

Customer service

Obsługa klienta

CRM

Zarządzanie relacjami

Contact Center

Komunikacja

Customer experience

Doświadczenia klienta

Customer trends

Innowacje

Nie jesteś zadowolony z tego jak działa twoje obsługa klienta?

Twoi klienci odchodzą od ciebie z powodu kiepskich doświadczeń z twoimi usługami?

A może jest całkiem nieźle i pomyślałeś czas przenieść obsługę na poziom PRO?

Nauczymy Cię jak planować, optymalizować i zarządzać procesami obsługi klienta. Poznasz wskazówki i triki pozwalające zmaksymalizować wydajność i zapewnić klientom pozytywne doświadczenia. Ponadto przeprowadzimy praktyczne ćwiczenia, abyś mógł zapoznać się z naszymi metodami szkoleniowymi.

Nasi eksperci przeprowadzą Cię przez ten proces na każdym etapie. Poznaj z nami standardy usług B2C i B2B, a także zaawansowane metody obsługi reklamacji. Stworzysz wspaniałe doświadczenia, których klienci nie zapomną – a wszystko to przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności!

Zapisz się już teraz na jeden z naszych nadchodzących warsztatów lub szkoleń z obsługi klienta i zarządzania doświadczeniami – zacznij dostarczać niesamowite doświadczenia już dziś!

Dlaczego szkolenia z Klientomanią?

20 +
lat praktyki
w customer
service & experience
250 +
zrealizowanych specjalistycznych szkoleń dla firm
100 %
Faktów i metod sprawdzonych w boju praktyki
2950 +
Certyfikatów
wystawiliśmy w ciągu ostatnich 10 lat

szkolenia dla managerówProjektowanie i zarządzanie obsługą oraz doświadczeniami klienta

Czy chcesz, aby Twoi klienci pokochali obsługę, którą zarządzasz?

Nauczymy Cię jak zmienić obsługę klienta w centrum dostarczania klientom pozytywnych doświadczeń. Pokażemy Ci jak planować pracę zespołu, w jaki sposób optymalizować procesy obsługowe, jak pracować z głosem klienta. Przećwiczysz, spróbujesz sprawdzone metody, narzędzia i rozwiązania. Dzięki naszym szkoleniom będziesz managerem obsługi klienta PRO.

Zarządzanie obsługą klienta

Praktyczne warsztaty dla managerów. Jak zapewnić dostępność obsługi oraz sprawność realizowanych procesów. Techniki zarządzania, wskaźniki efektywności, decyzje managerskie.
Zapytaj o to szkolenie

Projektowanie procesu obsługi klienta

Warsztat, po którym samodzielnie zaprojektujesz obsługę klienta w swojej firmie. Od analizy uwarunkowań, definicji potrzeb po zmapowanie procesu i przypisanie zadań.
Zapytaj o to szkolenie

Mapowanie podróży klienta​

Analiza i projektowanie ścieżki podróży klienta. Identyfikacja punktów interakcji, kanałów kontaktu, procesów oraz doświadczeń klientów. Zespołowy warsztat, od którego wszystko się zaczyna.
Zapytaj o to szkolenie

Reklamacje i zwroty - Zarządzanie​

Kompleksowe szkolenie zarządzania obszarem reklamacji i zwrotów towarów i usług. Aspekty prawne, procesowe oraz zarządzania efektywnością operacyjną.
Zapytaj o to szkolenie

Zarządzanie zgłoszeniami klientów

100 % kontroli nad wiadomościami do Twojej firmy. Nigdy więcej zagubionych zgłoszeń klientów. Koniec z długim rozpatrywaniem reklamacji.
Zapytaj o to szkolenie

Warsztaty customer fixe

Jeżeli nie wiesz od czego zacząć, to ten warsztat  jest idealnym wyborem.

Przejdziemy całą ścieżkę  podróży Twojego klienta klienta. Zweryfikujemy co widzi klient, w jaki sposób kontaktuje, dokąd wpada komunikacja i gdzie pozostaje po niej ślad.

Stworzymy plan dalszego działania!

Zapytaj o to szkolenie

Nadchodzące szkolenia otwarte. Wejdź na poziom PRO!

12-13PAŹDZIERNIKA

ŁÓDŹ

Zarządzanie zgłoszeniami klientów - system ticketowy krok po kroku​

100 % kontroli nad wiadomościami do Twojej firmy. Nigdy więcej zagubionych zgłoszeń klientów. Koniec z długim rozpatrywaniem reklamacji.

szkolenia dla specjalistówProfesjonalna obsługa i budowanie doświadczeń klienta

Standardy obsługi kienta B2C

Wszystko to co pracownik działu obsługi klienta powinien wiedzieć i potrafić, aby sprawnie rozwiązać problem klienta. Najlepsze praktyki, praktyczny warsztat.
Zapytaj o to szkolenie

Standardy obsługi kienta B2B

Jak pomóc klientowi, który ma własnych klientów. “Specyficzna” komunikacja, obsługa małych i dużych zamówień, radzenie sobie ze stresem. Praktyczny warsztat B2B.
Zapytaj o to szkolenie

Obsługa reklamacji

Praktyka obsługi zwrotów i reklamacji. Wszystko co musisz wiedzieć i umieć, aby w zgodzie z prawem, zasadami i satysfakcją klienta rozwiązać zgłoszenie klienta.
Zapytaj o to szkolenie

Tym zajmujemy się na codzień

Audyt
Audytujemy istniejące organizacje, struktury i realizowane w nich procesy. Przygotowujemy rekomendacje usprawnień.
Konsultacje
Konsultujemyy projekty, koncepty, pomagamy odpowiadać na ważne pytania. Doradzamy jak dobrze wydawać pieniądze na inwestycje.
Wdrożenia
Przeprowadzam firmy przez procesy wdrożeniowe zmian organizacyjnych i technologicznych.
Mentoring
Wspieramy managerów w ich samotności w pełnionej funkcji. Mamy dobrych słuchaczy i doświadczonych doradców.
Szkolenia
Prowadzimy warsztaty szkoleniowe. Pomagamy odkryć rozwiązania, dzielimy się sprawdzoną wiedzą, kształtujemy umiejętności.
Warsztaty

Angażujemy zespoły by wypracować potrzebne rozwiązania. Prowokujemy do poszukiwania niestandardowych sposobów działania.

Wiedza

Od kilkunastu lat budujemy potężną bibliotekę wiedzy na temat klienta, jego obsługi i doświadczeń. Nagrywamy podcasty, piszemy artykuły, nagrywamy filmy.

Zobacz jak pracujemy

#1 Analiza potrzeb szkoleniowych

Większość firm kiedy przychodzi do nas po raz pierwszy pyta “Ile kosztuje szkolenie z obsługi klienta?” lub “proszę o przygotowanie szkolenia z zarządzania obsługą klienta dla naszej firmy”. Więcej razy już takich pytań nie zadaje.

Zanim zbudujemy program szkoleniowy, zanim będziemy mogli określić ile będzie kosztować jego przeprowadzenie musimy z klientem odpowiedzieć sobie na jedno bardzo ważne pytanie: Co To Ma Robić?

Na tym etapie dążymy do poznania przyczyn obecnego stanu rzeczy (najcześciej niskiej efektywności, motywacji, jakości pracy) oraz określenie realnego celu w perspektywie czasu. Analiza potrzeb szkoleniowych polega na poznaniu rzeczywistych źródeł, motywacji oraz intencji firmy, która się do nas zgłasza. 

Bywa, że na tym etapie okazuje się, że stajemy przed decyzją całkowitego przeformułowania celów i środków do jego osiągnięcia. Bywa, że w szkoleniu biorą udział całkiem inne osoby niż pierwotnie zakładali to pytający / planujący szkolenie.

Czy można pominąć ten etap? W końcu wiele firm, ich managerów przecież wie czego chce i potrzebuje. Można. Nazywamy to prostytucją szkoleniową. Obie strony udają, że jest świetnie, firma szkoleniowa inkasuje wynagrodzenie, zazwyczaj nic z tego dalej nie wynika. Jeżeli nie wierzymy w to co robimy to tego nie robimy. Jeżeli nie zrozumiemy, nie akceptujemy z powodów czy to merytorycznych czy etycznych nie podejmujemy się takich projektów.

#2 Przygotowanie programu szkolenia / warsztatu(ów)

Kiedy znamy cel, kierunek, kontekst, intencję, zgadzamy się co do tego co ma się zmienić czas dobrać odpowiednie środki i metody do dotarcia do celu. To jest jak dobór butów kiedy wyruszamy na wyprawę. jeżeli naszym celem są Rysy, są tacy którzy w trampkach czy sandałkach dają radę tam wejść, ale najodpowiedniejszymi są specjalne buty z grubą podeszwą i usztywnieniem kostki.

Na tym etapie dobieramy odpowiedni ekwipunek i określamy trasę jaką chcemy przejść oraz w jaki sposób chcemy ja pokonać. Nie ma jednego najlepszego sposobu. Ale są sprawdzone zasady, które warto mieć na podorędziu.

Program szkolenia to określenie co, kiedy i po co. W jaki sposób osiągniemy dane cele i w jaki sposób dana kompetencja będzie mogła być dalej rozwijana. 

Planujemy długoterminowo i holistycznie. Nawet jeżeli to jednorazowa przygoda. Zależy nam na efekcie szkolenia dla firmy i dla biorących w nim udział pracowników. Wiemy, że efektywność każdego szkolenia ma naturalną tendencję do spadku wraz z upływającym czasem. To jest jak z trawnikiem, który po zasadzeniu lub już wyrośnięciu z nasion pięknie tworzy piękny zielony dywan. Ale jeżeli przestaniemy. Na początku mamy ambicję, że utrzymamy go takim przez kolejne stulecia. Ale dość szybko pojawia się “coś” co powoduje, że wracamy do swoich utartych sposobów, przyzwyczajeń. Zapobiegamy temu i profilaktycznie ograniczamy skutki ludzkiej słabości już na etapie projektowania programu i metod szkoleniowych.

 

 

#3 Szkolenie / warsztat

Naszym ulubionym narzędziem na sali szkoleniowej jest … duża kartka papieru i flamastry. Piszemy, cześciej rysujemy (czasami wychodzi z tego trójwymiarowa konstelacja). Szkolenie – praca szkoleniowa jest żywa. Nie da się (ok, my nie potrafimy) wpisać jej w ramy prezentacji w PowerPoint. (dlatego nie używamy prezentacji na szkoleniach i warsztatach umiejętności miękkich.

Jeżeli uczestnicy mają się czego nauczyć na szkoleniu to muszą to zrobić. My podczas ćwiczeń tworzymy bezpieczne warunki, gdzie błędy są mile widziane. Takie nie powtórzą się podczas pracy z własnymi klientami.

W naszych szkoleniach nie chodzi o to, żeby nauczyć się “w jaki sposób zrobić idealnego fikołka”. Chodzi o to, żeby umieć go zrobić. Najpierw nieporadnego, z czasem całkiem rogatego.

Uczymy praktyki i sami bazujemy na praktyce. Mamy za sobą ponad 20 lat doświadczeń kiedy to robiliśmy to o czego teraz uczymy. Co więcej od kilkunastu lat uczymy się wspólnie i od naszych klientów. Poznajemy nowe sposoby i co najważniejsze jesteśmy cały czas na bieżąco – bo świat nie stoi w miejscu. Zmieniają się klienci, zmienia się komunikacja. Choć jej zasady pozostają od wieków niezmienne. 

#4 Uczymy jak uczyć

Szkolenie na sali czy w plenerze to najczęściej dobrze spędzony czas. Wychodząc jego uczestnicy mają kartki zapisane pomysłami i zwrotami, których użyją. Najcześciej nie użyją. Bo zapomną, nie będzie im się chciało, bo to trudne. Na szkoleniu wyglądało to świetnie, ale kiedy się trzyma słuchawkę to … jest jakoś inaczej. 

Namawiamy jak tylko się da, żeby wygospodarować czas i budżet na szkolenie managerów lub trenerów, którzy dalej będą pracowali z tym co wydarzyło się na sali. Nie. Nie my tego nie zrobimy. Nie możemy. To praca operacyjna przełożonego, lidera, coacha, buddy’go – każdego kto jest blisko i wspiera pracownika w realizacji jego zadań.

Uczymy jak pielęgnować to co zostało zasiane. Jak rozpoznawać i jak reagować na błędy. W jaki sposób motywować do spróbowania jeszcze raz, a może inaczej. Jak wytłumaczyć również pracownikowi, którego na szkoleniu nie było. 

W tym krótkim bloku uczymy jak być takim trenerem na część etatu.

#5 FolowUp

Po jakimś czasie wracamy. Jak … dobry sen. Wracamy by wzmocnić umiejętności, których uczyliśmy podczas szkolenia i dodać do nich coś nowego. Coś czego nie można było nauczyć wcześniej, ponieważ nie było fundamentu. Teraz jest. Nawet na nim pną się już solidne kolumny. Jed na czym podeprzeć.

 

To tylko garstka firm, z którymi pracujemy lub pracowaliśmy

Czy jesteś gotowy, aby podnieść swoje umiejętności obsługi klienta na poziom PRO?

Szkolenia Klientomanii to doskonała inwestycja dla każdej firmy, która chce zwiększyć swoje umiejętności obsługi klienta i zdobyć przewagę konkurencyjną na rynku.

Oto kilka powodów, dlaczego warto skorzystać ze szkoleń Klientomanii:

  1. Poprawa obsługi klienta: Szkolenia Klientomanii pomogą Twojemu zespołowi nauczyć się skuteczniejszej komunikacji z klientami, zrozumienia ich potrzeb i zapewnienia im doskonałej obsługi. Dzięki temu będziesz w stanie zbudować silne relacje z klientami i zwiększyć ich lojalność.
  2. Zwiększenie satysfakcji klienta: Szkolenia Klientomanii skupiają się na doskonaleniu umiejętności obsługi klienta, co prowadzi do zwiększenia satysfakcji klientów. Zadowoleni klienci częściej wracają do firmy i polecają ją innym, co przekłada się na wzrost sprzedaży i reputacji marki.
  3. Rozwijanie umiejętności sprzedażowych: Szkolenia Klientomanii nie tylko uczą obsługi klienta, ale również skupiają się na rozwijaniu umiejętności sprzedażowych. Twój zespół nauczy się skutecznie prezentować produkty i usługi, negocjować warunki sprzedaży i zwiększać efektywność sprzedaży.
  4. Budowanie marki: Poprzez doskonalenie obsługi klienta, szkolenia Klientomanii pomogą w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Silna marka zyskuje zaufanie klientów i przyciąga nowych klientów, co prowadzi do długoterminowego sukcesu firmy
  5. Motywacja i zaangażowanie pracowników: Szkolenia Klientomanii nie tylko przyczyniają się do rozwoju umiejętności pracowników, ale także zwiększają ich motywację i zaangażowanie. Pracownicy, którzy czują się kompetentni w obsłudze klienta, są bardziej zadowoleni ze swojej pracy i bardziej zaangażowani w osiąganie celów firmy.

Podsumowując, szkolenia Klientomanii są wartościową inwestycją, która przyniesie wiele korzyści dla Twojej firmy. Poprawa umiejętności obsługi klienta, zwiększenie satysfakcji klienta, rozwijanie umiejętności sprzedażowych, budowanie marki oraz motywacja i zaangażowanie pracowników to tylko niektóre z korzyści, jakie można osiągnąć dzięki tym szkoleniom.

Czy jesteś gotowy na zmianę?

Napisz czego chcesz (się) nauczyć!

Zapytanie o szkolenie (#14)

Wysyłamy dobre wiadomości

Raz w tygodniu wyślemy do Ciebie solidną dawkę inspiracji o świecie klienta i podpowiedzi jak się w nim odnaleźć. Informacje o nowych odcinkach podcastów, wpisach blogowych, odpowiedzi na pytania, case studies oraz ciekawych narzędziach wspierających obsługę klienta.

Newsletter KLM (#8)

Twoje dane osobowe będą przetwarzane w celu obsługi newslettera przez Fundację Customer Fixe S.K. na zasadach opisanych w polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować. 

© 2024 · Klientomania · Customer Fixe